Eesti keel   Русский   English

        

PAKUTAVAD TEENUSED:

Meditsiinitarvete steriliseerimine

Tarbekaupade biosaaste vähendamine:

 • kosmeetikatooted
 • hügieenitooted
 • vürtsid
 • farmaatsiatoodete tooraine
 • toiduainete pakendid
 • värvid ja värvained

Tööstuskaupade töötlemine

 

Kiirgusfoon Scandinavian Clinics Estonia OÜ hoone välisseinal:

(Looduslik kiirgusfoon Eestis on kuni 0,3 μSv/h)

 

KIIRGUSSEIRE TULEMUSED:

Jälgimisala: 0,12 µSv/h;
Kontrolliala: 0,10 µSv/h;
Bassein: 0,08 µSv/h

Avaleht

TERE TULEMAST STERI KODULEHELE!

Meil on heameel olla esimene ettevõte Balti riikides, kes suudab Teile pakkudale esmaklassilist kiirgussterilisatsiooni teenust. Scandinavian Clinics Estonia OÜ uus ja kaasaegne tootmisüksus alustas teenuste pakkumist "Steri" kaubamärgi all septembris 2007.

Pakume eeskätt lepingulist steriliseerimisteenust, meie ettevõtte tegevus on sertifitseeritud vastavalt ISO 13485:2003 nõuetele.

Soodsast geograafilisest asukohast tingituna suudame pakkuda oma klientidele konkurentsivõimelise hinnaga kompleksteenust, sealhulgas:

 • kaupade logistika kliendilt meie tehasesse
 • steriliseerimine
 • kaupade tagasi saatmine kliendile või laialisaatmine kliendi poolt etteantud aadressidel
   

Lisaks meditsiinitarvete steriliseerimisele pakume ka kõikvõimalikke muid tööstusliku steriliseerimise teenuseid.

Meie eesmärgiks on pakkuda kõrgekvaliteedilist ja usaldusväärset steriliseerimisteenust eeskätt meditsiinitehnika valdkonnas.

 

SERTIFIKAADID JA LITSENTSID

Omame ISO 13485 vastavussertifikaati (spetsiaalne kvaliteedistandard meditsiinitööstusele) ja töötame ISO 11137 nõudeid järgides (eeskirjad toodete valideerimiseks). ISO 11137 hõlmab ka standardeid EN 552 (kiiritamise eeskirjad) ja EN 556 (steriilsuse mõiste). Süsteem on kooskõlas FDA 21 CFR osa 820 QS Reg. GMP. Sertifitseerine on läbi viidud Bureau Veritas Taani poolt.

Installeerimiskvalifikatsioon (ISO 11137) on läbi viidud Dr. Arne Miller’i poolt (Risö kõrge doosi tugilabori Taanis).

 

KIIRGUSOHUTUS

Steri poolt kasutatav tehnoloogia ja kiirguskamber vastavad Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri nõuetele. Maailmas ei ole gamma-kiirguse (60Co isotoop) tööstusliku kasutamise poole sajandilise ajaloo jooksul toimunud gamma-kiirguskeskustega ühtki intsidenti, mil kiirgusfoon oleks olnud kõrgenenud väljapool kiirguskambrit. Samuti on Ameerika Ühendriikides läbi viidud reaalsete katsetega tõestatud sarnaste betoonpunkrite vastupidavust ka lennukatastroofidele.

Tuleb ka rõhutada, et erinevalt tuumajaamades kasutatavatest tuumakütustest ei tekita Co-60 isotoop sekundaarset radiatsiooni st „Co-60 ei pane teisi objekte kiirgama“.

 

VÄLINE KIIRGUSFOONI SEIRE

Vaatamata sellele, et puuduvad võimalused kiirgusfooni tõusuks väljapool kiirguskambrit, on elanikkonna informeerimiseks Steri poolt paigaldatud tootmishoone välisseinale indikaatorlambid, mis võimaldavad hinnata doosikiiruse taset hoone ümbruses. Kiirguse foonilise taseme korral põleb roheline lamp. Kui doosikiiruse tase ületab taseme 1,2 μSv/h, süttib aga punane lamp. Kiirguse taseme kohta võib võrdluseks tuua seda, et 10 km kõrgusel maapinnast, mis on reisilennukite tavapärane lendamiskõrgus, on looduslik kiirgusfoon suurusjärgus 6 μSv/h.

Võimaldamaks elanikel saada ülevaadet Steri ümbruse kiirgusfoonist reaalajas on ettevõtte poolt paigaldamisel numbriline seiresüsteem, mille näitu on võimalik jälgida aadressil www.steri.ee.

Lisaks automatiseeritud indikaatoritele teostatakse Steri aladel kiirgusfooni perioodilisi mõõtmisi ka käsimõõteriistadega.

Nagu eespool öeldud, ei ole praktiliselt võimalik kiirguse levik punkrist väljapoole. Samas on inimesed olnud siiski mures turvalisuse pärast ning seetõttu oleme eraldi üles seadnud lisaks ka nn kõrgendatud kiirgusfooni seire, mis kiirgusfooni 1 mSv/h ületamisel lülitab sisse nii heli- kui ka vilkuva valgusalarmi. Kiirgusfooni 1 mSv/h ületamisel saadetakse automaatselt sellekohane teade Saue Valla kriisikomisjonile, Päästeametile ning Kiirguskeskusele. Kui selline ebatõenäoline olukord peaks siiski juhtuma ja valgus- ning helialarm hakkavad tööle, tuleb antud piirkonnast võimalikult kiiresti lahkuda vähemalt 500 m kaugusele ning hiljem järgida juba eelpool nimetatud organite poolt antavaid juhiseid.