Eesti keel   Русский   English

        

PAKUTAVAD TEENUSED:

Meditsiinitarvete steriliseerimine

Tarbekaupade biosaaste vähendamine:

  • kosmeetikatooted
  • hügieenitooted
  • vürtsid
  • farmaatsiatoodete tooraine
  • toiduainete pakendid
  • värvid ja värvained

Tööstuskaupade töötlemine

 

Kiirgusfoon Scandinavian Clinics Estonia OÜ hoone välisseinal:

(Looduslik kiirgusfoon Eestis on kuni 0,3 μSv/h)

 

KIIRGUSSEIRE TULEMUSED:

Jälgimisala: 0,12 µSv/h;
Kontrolliala: 0,10 µSv/h;
Bassein: 0,08 µSv/h

VÄLINE KIIRGUSFOONI SEIRE

Vaatamata sellele, et puuduvad võimalused kiirgusfooni tõusuks väljapool kiirguskambrit, on elanikkonna informeerimiseks Steri poolt paigaldatud tootmishoone välisseinale indikaatorlambid, mis võimaldavad hinnata doosikiiruse taset hoone ümbruses. Kiirguse foonilise taseme korral põleb roheline lamp. Kui doosikiiruse tase ületab taseme 1,2 μSv/h, süttib aga punane lamp. Kiirguse taseme kohta võib võrdluseks tuua seda, et 10 km kõrgusel maapinnast, mis on reisilennukite tavapärane lendamiskõrgus, on looduslik kiirgusfoon suurusjärgus 6 μSv/h.

Võimaldamaks elanikel saada ülevaadet Steri ümbruse kiirgusfoonist reaalajas on ettevõtte poolt paigaldamisel numbriline seiresüsteem, mille näitu on võimalik jälgida aadressil www.steri.ee.

Lisaks automatiseeritud indikaatoritele teostatakse Steri aladel kiirgusfooni perioodilisi mõõtmisi ka käsimõõteriistadega.

Nagu eespool öeldud, ei ole praktiliselt võimalik kiirguse levik punkrist väljapoole. Samas on inimesed olnud siiski mures turvalisuse pärast ning seetõttu oleme eraldi üles seadnud lisaks ka nn kõrgendatud kiirgusfooni seire, mis kiirgusfooni 1 mSv/h ületamisel lülitab sisse nii heli- kui ka vilkuva valgusalarmi. Kiirgusfooni 1 mSv/h ületamisel saadetakse automaatselt sellekohane teade Saue Valla kriisikomisjonile, Päästeametile ning Kiirguskeskusele. Kui selline ebatõenäoline olukord peaks siiski juhtuma ja valgus- ning helialarm hakkavad tööle, tuleb antud piirkonnast võimalikult kiiresti lahkuda vähemalt 500 m kaugusele ning hiljem järgida juba eelpool nimetatud organite poolt antavaid juhiseid.